Aplikovaná termomechanika 2012

Aplikovaná termomechanika 2012 (6.-8.1. 2012)

Letošní ročník Aplikované termomechaniky přinesl rekorní účast šestnácti chladofilů. V minulých týdnech panovala obleva, vichřice těsně předcházející našemu výletu však přinesla i sněžení a proto můžeme mluvit o zimní akci. Sníh jsme tedy měli, teploty se ovšem pohybovaly maximálně kolem nuly.

Páteční výstup z Varnsdorfu na Weberberk proběhl bez potíží a místo se ukázalo jako vhodné pro nocleh. Pouze Adéla (viz první foto) se moc nevyspala, protože celou noc musela střežit spánek svého pána.

Na Luži foukalo a proto jsme se rozhodli zahřát neortodoxním sestupem po sjezdovce. Testovali jsme dva základní způsoby pohybu – metání kozelců a jízdu na batohu. Neosvědčil se ani jeden, bylo nám však tepleji. Než jsme došli na Hvozd, dorazila opravdová zima a dalo se do sněžení. Mokrý sníh se lepil a my vypadali jako výprava sněhuláků. Do Chaty na Hvozdu nás přesto pustili a byli tu na nás milí – dokonce poněkud šprechtili po česku (mimochodem – můžete tu zaplatit Eury, korunami nebo i kartou). Pojedli jsme rozmanité věci hovězím jazykem počínaje a roládou z králíčka konče. Adéla dostala od všeho. V chatě se nám také podařilo oslavit dvoje narozeniny. Na zbytek cesty jsme proto vyrazili až za hluboké tmy.

Výstup na Sokol přinesl sice drobné orinetační nejasnosti, nalezení spádnice však všechny problémy rázem odstranilo. Nocleh byl poněkud větrný. Někteří účastníci si stěžovali, že jim celou noc za stanem projížděl rychlík, jiní rovnou dostali ránu do stanu zřícenou větví.

Vidina blízkého ukončení výletu nás hnala v neděli do Hrádku nad Nisou tak, že jsme téměř nedokázali zabrzdit u odbočky na Popovu skálu. Pivo v Hrádku pak celý výlet uzavřelo. Všichni jsme ho přežili ve fyzickém a pravděpodobně i duševním zdraví a těšíme se na příští ročník!

~*~

Větší obrázky - trasa, profil.

Galerie

Adéla První ráno Luž Luž Luž Luž Sestup z Luže Sestup z Luže Sestup z Luže Sestup z Luže Kamenné varhrany Hvozd Hvozd Hvozd Hvozd Hvozd Hvozd Hvozd Starý Falkenburk Starý Falkenburk Hvozd Popova skála Popova skála Popova skála Trasa Trasa - klikněte! Profil - klikněte!
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat