Aplikovaná termomechanika 2009

Aplikovaná termomechanika 2009

Letošního ročníku jsme se zúčastnili čtyři - Mirek s dlouhými vlasy, Mirek s krátkými vlasy, Markéta a Tomáš.

V pátek večer jsme vyrazili z Hamru na jezeře a zhruba za dvě hodiny dorazili černočernou tmou pod vrchol Stříbrníku, kde nás čekal první nocleh. Díky svařenému vínu a grogu byl velmi příjemný.

Ráno jsme se podívali na vrcholové skalisko a přes Stříbrný vrch a Janovický les (zde jsme hledali blíže neurčené kameny - marně) dorazili kolem čtvrté až do Jitravy. Markéta s Mirkem s dlouhými vlasy se tu rozhodli výlet skončit a počkat na autobus.

Tomáš s Mirkem s krátkým vlasy pak pokračovali na Bílé kameny a pak po Ještědském hřebeni přes Velký vápenný, Zdislavský špičák, Malý vápenný a Lom až do Křižanského sedla. Zdejší nocleh jsme si vylepšili fernetem a čočkovou polévkou rozlitou ve stanu.

Ráno nás pak čekaly už je výstupy na Malý Ještěd a na Ještěd. Mlha neumožňovala velké výhledy, pokračovali jsme proto až na Pláně pod Ještědem na oběd.

Kousek pod Pláněmi letošní ročník Aplikované termomechaiky skončil, Tomáš pokračoval na tramvaj směrem do Hanychova, zatímco Mirek s krátkými vlasy k vlaku do Pilínkova.

Celkem jsme letos urazili něco málo přes čtyřicet kilometrů a všichni zúčastnění hodnotí výlet pozitivně. Těšíme se na další ročník. :-)

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat